BOYALAR

Kalsit, boya üretiminde yüksek miktarda kullanılan dolgu maddesidir. Yoğunluğu sebebi ile boyanın kıvamlaşmasında etkili olup, üretim maliyetler optimize etmektedir. Kalsitinin beyaz ve parlak olması, üretiminin stabil olması, üretilen boyanın örtücülüğünde ve kalitesinde büyük rol oynamaktadır

Kalsiyum Karbonat, kaplama performansını artırma kabiliyeti nedeniyle boya uygulamalarında fonksiyonel bir dolgu maddesi olarak kullanılır. Örtücülük özelliklerini iyileştirme, viskoziteyi kontrol etme, yüksek beyazlık ve parlaklık sağlama, pürüzsüz bir film yüzeyi oluşturma gibi özelliklerinden dolayı dekoratif boyalarda dolgu minerali olarak tercih edilir. 

Tutkal esaslı dekoratif sıva uygulamalarında; sürüm kolaylığı sağlaması ve mükemmel beyazlığı sayesinde düşük oranlarda titanyumdioksit kullanımına olanak vermesi sebebi ile  maliyetleri minimize eder. Su Bazlı İç/Dış Cephe Macun uygulamalarında; dolgu yapma özelliği, çatlamama ve zımparalama davranışları nedeniyle tercih edilmektedir.Uygulama Alanları:

* Su Bazlı İç/Dış Cephe Boyaları
* Su Bazlı İç/Dış Cephe Astar Boyalar ve Macunlar
* Su Bazlı İç/Dış Cephe Dekoratif Boyalar
* Uzun Yağlı Sentetik Boyalar
* Rapit Esaslı Endüstriyel Boyalar
* Kısa Yağlı Selülozik Boyalar
* Yol Çizgi Boyaları 
* Denizcilik Boyaları
* Mobilya Boyaları
* Epoksi Boyalar
* Baskı Mürekkepleri
* Statik Toz Boyalar